Bunu Okuyorsunuz
Bayan Beden Ölçüsü Hesaplama

Bayan Beden Ölçüsü Hesaplama

Bayan Beden Ölçüsü Hesaplama 2020

Vücudun farklı bölgelerinde mezuranızı başka şekillerde kullanarak doğru bayan beden ölçüsü hesaplamaya ulaşılır. Tesettür modellerine göre bayan beden ölçüsü hesaplama çok önemlidir. Bunu yaparken mezurayı çok dikkatli bir şekilde tutmakta fayda vardır, düz şekilde ve hareket ettirmeden tutmak gerekir. Yanınızda olan birinden yardım almak iyi olacaktır. Bu beden ölçüsü hesaplamayı da aşağıdaki gibi yapabiliriz.

Bayan Beden Ölçüsü Hesaplama 2
Bayan Beden Ölçüsü Hesaplama
 • Bel beden ölçüsü hesaplama, giymekte olduğunuz pantolon ve etek gibi ürünlerin vücudunuzda duruşları için çok önemlidir. Sonuçta hiçbir kadın kendine yakıştırmadığı şeyi giymek istemez, içinde rahat edemez. Belinizin beden ölçüsünü hesaplamak için sağ veya sol tarafa eğilip belinizin kıvrım noktasını bulunuz. Bulduğunuz kıvrımlardan mezuraya sararak belinizin beden ölçüsünün hesabını Başka bir şekilde bel için bayan beden ölçüsü hesaplama yapılması şu şekilde olur; ellerinizi belinize koyun, elinizi koyduğunuz nokta bel noktasıdır. Bel noktanızdan belinizin çevresini ölçebilirsiniz.
 • Göğüs, bayan beden ölçüsü hesaplama, giydiğiniz gömlek, tişört, bluz gibi kıyafetler için önemlidir çünkü tesettürlü bir kadın iseniz dar olmasını istemeyeceksinizdir. Mezurayı koltuk altlarınızdan geçirin, göğüslerinizin ön kısmında birleştirin ve sırtınızda mezurayı düz tutun, göğüslerinizin üzerinden geçirip göğüs beden ölçü hesaplama
 • Baseninizin beden ölçünüzü hesaplamak için pantolon, etek ve tunik gibi ürünlerin kullanımı için çok önemlidir. Tunikler üst bedeninize tam olsa da bazen basen kısmına dar olabilir ve bu tesettürlü kadınlar için rahatsız edici olabilir. Bu yüzden bayan beden ölçüsü hesaplama fazla önemlidir. Baseninizin beden ölçüsünü hesaplamak için bacağınızın kalın bölgesinden almak şartıyla bacaklarınızı birleştirin. Etrafını mezura ile sarın. Bu şekilde basenlerinizin beden ölçüsünü hesaplarsınız. İç bacak boyu hesaplamak için bacak içini en üst çatal noktasından başlayarak bilek kemiğine doğru ölçün.

Bayan Beden Ölçüsü Hesaplama

Doğru beden ölçüsü hesaplama için mezurayı düz tutmaya ve mezurayı kaydırmamaya dikkat etmeniz gerekir.

Beden ölçünüzü hesaplarken kendinizi rahat bırakmalısınız, nefesinizi tutmamalısınız. Göğüs kafesini şişirmeden beden ölçünüzü almalısınız.

Beden ölçüsü hesaplama yaparken çıplak beden üzerinden veya ince kıyafetler giyerek almalısınız.

Her insan farklı vücut tipine sahiptir. Bu yüzden her elbise içinde güzel görünebilmek mümkün değildir. Ama vücut tipinizi belirlerseniz size en uygun elbise modelinin ne olduğunu öğrenmek mümkün olacaktır.

İlginizi Çekebilir
büyük beden tunik

Bayan Beden Ölçüsü Hesaplama

Vücut Ölçülerinize Göre Elbise Seçimleri

 1. Armut Vücut: Bir kadının kalçalara doğru genişleyen bir vücuda sahipse eğer üstü dar, eteği kabarık elbiseler onları iyi kamufle eder.
 2. İnce Vücut: İnce vücudun giymeyi tercih ettiği kıyafetleri birçok kadın giymekte tereddüt edebilir. Kısa ve dar elbiseler tam ince vücuda sahip insanların rahatça giyebileceği kıyafet modelidir! Bu eğer ince hatlara sahipseniz sizlere çok yakışacaktır.
 3. Kalın Bel (Erkeksi): Beliniz vücudunuza kıyasla kalınsa düşük belli modeller tam sizler için. Bel bölgesindeki fazlalığı örten Retro tarzlar tercih edebilirsiniz.
 4. Futbolcu Bacağı: Bacaklarınız kusursuz olmasa da orta boyda etekler tercih edebilirsiniz. Asimetrik kesimlerde ya da üst kısmı hareketli modellerle dikkatleri yukarı kaydırmanız yeterli olacaktır!
 5. Kısa Gövde: Eğer kısa bir gövdeye sahipseniz bunu örtmek istiyorsanız A kesim elbiseleri tercih edebilirsiniz. Hem bu model bedeninizi uzun gösterir.
 6. Havuç Vücut: Omuzlar geniş ve ayak bilekleri inceyse bu durumda bileklerinizin azcık üzerinde biten ve omuzlarınızı örten düşük kollu elbise çok iyi bir seçim olabilir!
 7. İri Göğüslü Vücut: İlk olarak toparlayıcı özelliğe sahip sportif olan bir sütyenle görünümünüzü normalleştirin. Kalın askılı elbise göğüslerinizi daha iyi ve daha kolay kamufle eder. Bu sizin rahat olmanızı sağlayabilir.
 8. Kısa Bacak: Kısa bacağa sahip olan kadınlar uzun ve düz kesim, tek renk olan bir elbise üzerine takacağı bir kemerle bacaklarını olduğundan uzun gösterebilirler.
 9. Balık Etli Vücut: Hatlarınız ve kıvrımlarınız düzgün olmasına rağmen balık ete sahipseniz sargı elbiseler sizde harika duracaktır.

Video Kaynak için abacionline‘ ne teşekkür ederiz.

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
Heyecanlı
0
Kararsızım
0
Mutlu
0
Saçma
0
Sevdim
0
Yorumları Göster (0)

Bir Yorum Yazın

Your email address will not be published.

Scroll To Top