Bunu Okuyorsunuz
Ferace Modelleri ve Kumaş Çeşitleri

Ferace Modelleri ve Kumaş Çeşitleri

Ferace Modelleri ve Kumaş Çeşitleri 1

Ferace modelleri pek çok kadının ettiği dış giyim çeşitlerinin en başında gelmektedir. Birçok modeli olması, konforu ve birçok rengi olması nedeniyle kadınlar tarafından oldukça ilgi görmektedir. Feracenin çok ilgi görmesinin bir nedeni de tesettür giyime uygun olmasıdır. Vücut hatlarını belli etmeyecek şekilde ferace seçerseniz ve kumaşı da istediğiniz gibiyse uzun zaman kullanabilirsiniz. Feraceler yazlık ferace ve kışlık ferace modelleri olarak ikiye ayrılmaktadır. Aralarındaki fark ise tabi feracenin kumaşının inceliği veya kalınlığı ve feracenin renk tonları. Rahatlığı seviyorsanız tesettür feraceler tam sizlere göre olacaktır. Ayrıca sadece günlük yaşantınızda değil özel davetleriniz için de işlemeli ve payet detaylarına sahip feraceler vardır.

Siyah Ferace Modelleri
Siyah Ferace Modelleri

Trendde Olan Ferace Modelleri

Ferace modellerinin birçok renk ve desene sahip türleri bulunmaktadır. Bu feraceler arasında en fazla tercih edilen ferace hem şık hem rahat olan fermuarlı feracedir. Feraceler genellikle tesettürlü kadınların koyu rengini tercih ettiği bir üründür. Yaz mevsiminde tesettürlü kadınların dışarı çıkması onları çok bunaltır, bundan dolayı çıkmak istemediği bile olur. Feraceler yaz mevsiminde ferah olmayı ve tesettürü anlamı ile karşılayabilen bir üründür. Kışlık ferace modelleri de kumaşının türünden sizleri daha rahat ettirecektir ve kışın vazgeçilmez olan renkleri ile size çok güzel bir görünüm sağlayacaktır. Sadece günlük yaşantınızda değil özel günler için de ferace modelleri bulunmaktadır. Hem rahatlığı hem de elbise şıklığı ile ferace tesettürlü kadınlar için vazgeçilmez bir modeldir.

Mavi Ferace Modelleri
Mavi Ferace Modelleri

Özel Davetleriniz İçin Ferace Modelleri

Feracelerin, her sene daha fazla modernleşen görünümüyle tesettür ferace modellerinin kullanım alanı da artmıştır. Özel davetler için ferace modelleri oldukça fazladır. Bulunan göz alıcı detaylar, işlemeler özel davetlerinizde size güzel bir seçenek sağlamaktadır. İşleme ve payet gibi ayrıntıları bulunan ve ışıltılı bir görünüm elde eden tesettür ferace modelleri, her beğeninize cevap verebilecek seçenekler sunmaktadır. Tesettür ferace modellerini, özel davetleriniz için birçok sayıda kombin ile beraber kullanarak özgün görünümler elde edebilirsiniz. Özel davetlerinizde gözleri üzerinize çevirmek istiyorsanız işlemeli feraceler tam sizlere göre olacaktır.

Düğmeli Ferace Modelleri
Düğmeli Ferace Modelleri

Kışlık Ferace Modelleri

Hem yaz hem kış aylarının vazgeçilmezi arasına gelen feraceler özellikle kış aylarında şık bir görünüme kazandıracak ve sıcak tutacak kışlık ferace modeli yoğun ilgi görüyor. Kışlık feracelerin modelleri her renk ve her ebatta bulunabildiğinden her ortama da uyum sağlayabilme özelliğine sahiptir. Hem özel davetlerde hem gündelik hayatta sıkça tercih edilmekte olan feraceler, kış aylarında da zirvede olma yerini koruyor. En çok dikkat çeken koyu yeşil ve haki renkler, kışın en çok kullanılan renkte feraceler arasına girdi. Genellikle kalın kumaş ile belden oturtmalı ya da beli bol olan feraceler satın alınan bu kışlık feraceler, diğer feraceler arasında ön plana çıktı. Özellikle haki kışlık feracelerinin bazılarında kapüşon bulunması, yağmurlu havalarda kadınların tedbirli olmasını sağladı ve daha spor görünüm elde edildi.

İşlemeli Ferace Modelleri
İşlemeli Ferace Modelleri

Kışlık Ferace Modelleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kış aylarının ferace seçimlerinde en önemli nokta kumaşın kalitesi ve kalınlığıdır. Feracenin kumaşı ne kadar kalın olursa o kadar uzun süre dayanıklı olur ve sahibini daha sıcak tutar. Kışlık feracelerin aksesuar seçiminde en ön plana çıkan ürünler gözlük ile kol saatleri oldu. Feracenin rengine göre ve tarzına en uygun gözlük rengi ve saat seçilmelidir. Tarz bir görünüm yakalamak istiyorsanız çanta seçimi yaparken de renk uyumuna dikkat etmelisiniz. Bunlara dikkat edilirse seçtiğiniz kışlık ferace modeli ile gözlük, çanta, aksesuar ile güzel bir kombin elde edebilirsiniz

İlginizi Çekebilir
Yeni Moda Yarasa Kollu Ferace Modelleri 3

Bordo Ferace Modelleri
Bordo Ferace Modelleri

Kışlık Feraceler İçin Kumaş Çeşitleri:

  • Kalın Örgülü Esnek Kumaşlar: Kış aylarında feracelerde en fazla bu kumaş türü tercih edilir. Duruş ve modelin kullanımı sizleri tatmin edecektir. Yaş fark etmeksizin tesettürlü kadınların ferace tercihinin başında kalın örgülü esnek kumaşlar gelir.
  • Keten Kumaşlar; kışlık ferace modellerinin bir diğer kumaş türü de ketendir. Kalın ketenlerden üretilen feraceler genellikle daha çok pileli veya tasarım olarak üretilir. Fazla dökümlü değildir, sık tasarım arayan kadınların tercihleri arasında yerini almıştır.
  • Kalın Pamuklu Kumaşlar; bu kumaş türü genellikle sıcak tutması için tercih edilir. Yumuşak, pamuklu kumaşlar feracenin modelinden uzaklaşmadan hazırlanmaktadır.
  • Yünlü Kumaşlar; dokuması dökümlü olmaya müsait olan yünlü kumaşlardan tercih edilir. Yünlü kumaşa sahip feraceler, kışlık yörelerde çok tercih edilir.
  • Çuha; genelde yeşil renge sahip pamuklu kumaştır. Feracelerde tercih edilirse kullanılır.

Kışlık ferace modeli kumaşları genelde soğuk iklimin yaşandığı şehirlerde daha fazla tercih edilir. Kış aylarında kullanılan feraceler kalın da olsa tek tip değildir. Birçok süsleme ve modeller ile geliştirilmiştir. Orta yaşlı ve üzeri kadınlar renkli ve sade modeller tercih eder ancak genç kadınlar çok daha geniş seçenekler aramaktadır. Kışlık ferace, artık pardösünün ve mantonun yerine fazla oranda tercih edilmektedir. Feracelerde rahatlığı ve şıklığı bir arada bulabilirsiniz.

 

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
Heyecanlı
0
Kararsızım
1
Mutlu
0
Saçma
1
Sevdim
0
Yorumları Göster (0)

Bir Yorum Yazın

Your email address will not be published.

Scroll To Top