Bunu Okuyorsunuz
Kolay Şal Bağlamak İçin Bilmeniz Gerekenler

Kolay Şal Bağlamak İçin Bilmeniz Gerekenler

Kolay Şal Bağlama Modelleri

Kolay Şal bağlamak nasıl yapılır? İlk önce seçeceğin kumaş, istediğin şal bağlaması modelleri oluşturabilmek için en önemli noktadır. Çünkü örneğin ipek şalların görüntüsünü, kumaşın dokusunu beğenip alabilirsin ancak kullanması, kolay şal bağlamak için zor olacaktır. İpek kumaşlı şal genellikle kayacaktır, sabit duruşa sahip olamayacaktır. Pamuklu, kalın kumaşları tercih edersen bu daha çok işine yarayacaktır. Hem görüntü hem kullanım rahatlığı açısından çok hoşuna gidecektir.

Şal bağlaması nasıl yapılır sorusuna gelirsek ilk önce bone kullanman daha rahat etmeni ve şalının kaymasını engelleyecektir. Kolay şal bağlamak için genelde çoğu insan şalın içine bone takar çünkü zaten rahatlığının farkına vardığında daha vazgeçmen mümkün olmayacak. Eee tabi yüzlerce şal bağlama modelleri de renkleri de renkli renkli boneler gerektirebilir. Tabii her şal rengi için siyah bone kullanmak da hoş olacaktır. Şalın kumaşı kaygan olmasa bile hareket ettikçe şalın duruşu bozulmaması için en azından bir iğne kullanmalısın. Boyuna bir tane takmak, kaymayan şallar için yeterli olacaktır. Ancak eğer şal bir tık kaygan ise ya da rahat edemeyeceğini düşünüyorsan başının üzerine ve yanlara da takabilirsin.

Kolay şal bağlamak

Kolay Şal Bağlamak İçin Modeller

Şal bağlaması nasıl yapılır buna gelelim. Şal bağlamayı asla eziyet olarak düşünme hatta şalını bağlamayı keyifli hale getirebilirsin, her gün başka başka tarzları deneyebilirsin. Kolay şal bağlama videoları izleyebilirsin. Bu seni daha motive edebilir. Kadınlar olarak monoton giyinmekten pek hoşlanmayız, bunun için aynı kıyafet giyinsek bile farklı şallar takıp farklı şal modelleri verebiliriz.

İlginizi Çekebilir
Cacharel 2020 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Örgü şal kullanmayı seviyorsan eğer farklı farklı şal modelleri yaparsan daha hoşuna gidecektir.  Kış aylarında şalını kalın tercih edersen ve düzgün bağlarsan (boyun bölgesini sarmak gibi)  sıcak tutmaya da yarar. Şal bağlamasının modelleri çeşit çeşittir. Kolay şal bağlamak için iki ucu direkt düğümleyebiliriz. O gün ki ruh halimize göre de değişik bir tarz oluşturabiliriz.  Farklı renkleri farklı model kumaşları ve desenleri kombinleyerek zarif olmamız mümkün.  Aaa yok ben dikkat çekmek istemiyorum diyorsan bordo, lacivert ve gri renklerini bir arada kullanarak değişiklik oluşturabilirsin.

Farklılık istiyorsan da açık renkler ya da hardal rengi kombinleri deneyebilirsin. Şal bağlama modelleri her tarz için farklılık gösterir. Şalını boynuna dolayarak da salaş bir modele sahip olabilirsin. Fakat biraz dikkatli olmakta fayda var çünkü salaş ve kolay şal bağlama modeli olduğu için açılabilir ona göre iğneleyin.  Havaların soğukluğuna göre seçimler şekil alır. Hava yazdan kalma kış günüyse ince kumaşlarda dantel ya da örgü modeller ile sadece boyunluk veya fular tarzında kullanabilirsin. Onun dışında sıcak havalarda başa örtülen şalın ise penye olması daha uygun olabilir.

  • Şalını bağlarken salaş bir görünüm elde etmek istersen bir ucunu normal düz bırak, bir diğer ucunu ise çevir bürgü haline getir. Bürgü olan ucu, boynunun arkasına doğru götür ve düz olan kısmı bürgülü tarafın üzerinden iğnele!
  • Yaz sıcaklarında çok bunalıyorsan bu model tam sana göre; şalını taktıktan sonra her iki ucunu da arka taraftan kaldırıp birbirine sar.
  • Eğer şalınla ön bölgeni iyice örtmek istiyorsan, şalını taktıktan sonra arkadan birleştirip iğnele, yani yüzün öne çıksın. Sonrasında her iki ucu öne al ve bir ucu önde kalsın diğer ucu ise bir uçtan başının yukarısına kaldır ve diğer uca iğnele. Bunu penye şal ile yapman çok rahat olacaktır.
  • Spor bir görünüm elde etmek istediğin günlerde şalını taktıktan sonra her iki ucu da arkaya al. Onları arkada güzelce düğümle, bu çok rahat bir modeldir ve her şeye de çok uyar!
Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
Heyecanlı
0
Kararsızım
0
Mutlu
0
Saçma
0
Sevdim
1
Yorumları Göster (0)

Bir Yorum Yazın

Your email address will not be published.

Scroll To Top