Bunu Okuyorsunuz
Söz Elbiseleri Tesettür Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Söz Elbiseleri Tesettür Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Söz Elbiseleri Tesettür Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler 1

Söz elbiseleri tesettür seçerken oldukça dikkatli olmalısınız. Bu harika ve en özel gecelerinizden biri olan gecede çok güzel görünmelisiniz. Bunun içinde kendinize en uygun seçimleri yapmalısınız! İster göz alıcı ister sade seçimler. Her şey sizin isteğinize, kendinize neyi nasıl yakıştırdığınıza bağlı.

Söz Elbiseleri Tesettür
Söz Elbiseleri Tesettür

Kendinizi Yansıtmalısınız

Günlük yaşamınızda spor giyim tercih ediyorsanız, şaşalı giyinmek de kesin zorlanacaksınızdır. İşlemeli, şatafatlı, kabarık elbiseler içinizi daraltacak, rahat edemeyeceksinizdir. Bu özel gününüzde elbise seçiminizi yaparken kesinlikle daha rahat hissedeceğiniz sizi yansıtacak söz elbiseleri tesettür modelleri seçmelisiniz. Eğer rahat hissedemediğiniz, kendinize yakıştıramadığınız seçimler yapacak olursanız muhtemelen o özel gününüzde bir rahatsızlık yaşayacaksınız, içiniz de rahat olmayacaktır.

Bej Söz Elbiseleri Tesettür
Bej Söz Elbiseleri Tesettür

Söz Elbiseleri Tesettür Seçerken Mekana Önem Vermelisiniz

Söz töreni evde de yapılabilir, eğer kalabalık bir aileyseniz dışarıda bir yerde de gerçekleşebilir. Önce mekana karar vermeniz elbise seçiminde işinizi biraz olsun kolaylaştıracaktır. Eğer sözünüz gece gerçekleşecek ve evde olmayacaksa makyajlar koyulaşır, topuklu ayakkabı tercih ettiyseniz topuklar yükselir ve elbisenin ağırlığı, şıklığı az daha artabilir. Söz elbiseleri tesettür modelleri seçerken sözünüzün evde olmasına ya da dışarıda olmasını göz önünde bulundurun. Eğer evde olursanız daha sade elbiseler tercih etmenizde fayda var. Açık havada ve gündüz yapılacak bir söz töreniniz olacaksa düz kesim elbiseler de tercih edilebilir.

Saten Söz Elbiseleri Tesettür
Saten Söz Elbiseleri Tesettür

Damat ile Uyumlu Olun

Damat adayı ile uyumlu olmanız da dikkat vereceğiniz konulardandır. Erkek söz takımları genellikle tercih edilen renkler gri, siyah, lacivert gibi renklerdir. Damat adayı siyah takım elbise seçtiyse eğer siz de siyah veya mürdüm gibi koyu tonlarda olan söz elbiseleri tesettür modelleri seçerseniz daha hoş bir görüntü kazanacaksınızdır.

Mavi Söz Elbiseleri Tesetür
Mavi Söz Elbiseleri Tesetür

Vücudunuza Göre Seçimler Yapın

Göz alıcı bir görüntüye sahip olmak istiyorsanız vücudunuzun ölçülerinin kusursuz olmasına gerek yok.  Söz elbisenizi seçerken vücut tipinizi göz önünde bulundurarak seçim yapmanız yeterli olacaktır. Hangi vücut tipine sahip olduğunuzu öğrenmelisiniz ve buna uyun söz elbisesi tesettür modeli seçimleri yapmalısınız. Aksi taktirde size yakışmayacak şeyleri giymek sizin de hoşunuza gitmeyecektir Bundan dolayı elbise seçiminizde kesinlikle vücudunuza göre seçimler yapmalısınız.

  • Kum saati vücut tipine sahipseniz eğer balık kesim model tesettür elbiseler giyebilirsiniz.
  • Dikdörtgen vücut bir gelin adayı iseniz düz kesim elbiseler tercih edebilirsiniz.
  • Armut vücuda sahip kadınlar iste genellikle A kesim abiye elbisesi tercih etmektedirler.
Bakır Söz Elbiseleri Tesettür
Bakır Söz Elbiseleri Tesettür

Mevsimi Göz Önünde Bulundurun

Törenin gerçekleşeceği mevsim çok önemlidir. Örneğin yaz ve ilkbahar mevsimlerinde tüllü ve şifon tarzda söz elbisesi tesettür modelleri seçmek yerinde olacaktır. Sonbahar ve kış aylarında mor, bordo, mürdüm söz elbiseleri seçmek, koyu renkten yana olmak doğru tercihler olacaktır. İlkbahar ve yaz ayları için de renkli söz elbiseleri seçmek yerinde olacaktır. Örneğin; pembe, sarı gibi açık renkli elbiseler tercih edilebilir.

İlginizi Çekebilir
Yeşil Abiye Elbise Kombinleri 3

İşlemeli Söz Elbiseleri Tesettür
İşlemeli Söz Elbiseleri Tesettür

Söz Konseptinize Uygun Olacak Seçimler Yapın

Evde ya da başka bir mekanda olsun, günümüzde artık söz organizasyonları da düğünler gibi organize edilmekte. Film, renk, mevsim veya sözlünüzün ve sizin için anlamı olan herhangi bir şeyi söz konsepti olarak belirleyebilirsiniz. Hatta mümkünse elbiselerinizi bile buna uygun tercih edebilirsiniz. O günden kalan anı olacak fotoğraflarınızda bu uyum çok güzel olacaktır.

Gri Söz Elbiseleri Tesettür
Gri Söz Elbiseleri Tesettür

Elbise, Şal, Ayakkabı

  • Sözünüz eğer gece ve dışarıda olacaksa siyah bir tarafı baştan aşağıya pullu, kemerli ve düz söz elbisesi tesettür modeli tercih edilebilir elbiseler arasında olacaktır. Bu siyah elbisenin pul renklerine göre örneğin pullarının rengi gri ise, gri ayakkabı ve gri şal ile kombinlemek çok asil olacaktır. Eğer sözünüzü açık havada ve gündüz yapmayı düşünüyorsanız toz pembe elbise toz pembeye yakın rengi olan şal kombini tam size göre uygun olabilir. Söz elbise tesettür modelinizi eğer sözünüz töreninizin eğer açık havada fakat gece olmasını düşünüyorsanız mürdüm rengi de tam gününüze uygun olacaktır.
  • Elbiseyi seçtikten sonra şal seçimi bazen çok zor olabiliyor. Şal renginizi elbisenizde olan ufak bir detaya veya elbisenizin rengine göre seçtiğiniz ayakkabının renginden tercih edebilirsiniz. Şal örtmek gerçekten böyle özel günlerde zahmetli bir iştir bu yüzden kendinize örtebilme konusunda güvenmiyorsanız eğer kesinlikle kuaförden randevu alın! Makyajınızı da yüzünüze yakışacak şekilde, abartıya kaçmadan yapmakta veya yaptırmakta fayda var.

 

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
Heyecanlı
0
Kararsızım
1
Mutlu
0
Saçma
0
Sevdim
0
Yorumları Göster (0)

Bir Yorum Yazın

Your email address will not be published.

Scroll To Top