Sünnet Annesi Kıyafetleri Nasıl Olabilir?

Sünnet Annesi Kıyafet

Sünnet annesi kıyafetleri, yaz sıcaklarını yaşadığımız bu günlerde artık sünnet annelerinin de telaşı. Ve bu telaş,  anneler için önemli yere sahiptir. Çocuğun sünnet elbisesi, sünnetin nerede olacağı, ikram edilecek olan yemekler derken bir sürü ayrıntı bir sürü tempoya neden olacak fakat anneler asla bunların içinde kendilerini unutmazlar.  Çocuğumun sünnetinde ne giyeceğim soruları zihinlerinde dolaşacak, sünnet annesi kıyafetleri için birilerinden yardım isteyecektir.  Kuaförlerden şallar yaptırmak için randevular alınacaktır. Kuaför tercih etmeyenler ise kolay şal bağlama modelleri ile şallarını örteceklerdir.  Oğlunun bu önemli gününde şal bağlaması nasıl yapılır kuaföre gitmiyorsa eğer bunu bilmelidir ki konuklar laf söz etmesin değil mi?

Tesettürlü kadınlar bu konuda daha sade ve şık olmalı diye düşünülür. Sünnet annesi kıyafetleri için  genellikle kadınlar beyaz rengi tercih eder. Düğün veya nişan gibi davetlerde olunduğu gibi asla göz alıcı renkler tercih etmemelisin. Sünnet annelerinin, beyaz giymelerinin sebebi hem asil olduğu için hem evlendikleri gün beyaz gelinlik giydiklerinden çocuklarının sünnet gününde de kendi düğünleri gibi hareket etmek istemektedirler. Tabii beyaz tercih ediliyorsa şal bağlamaları için de birçok renk çeşidi mevcuttur.

Beyaz rengi saflığın önemini vurgular. Tesettür giyen anneler sadeliğin kendilerini iyi taşıyacağını düşündükleri için bu rengi favorileri olarak seçerler. Sünnet annesi kıyafetleri için beyazdan sonra da beyaza yakın krem, açık kahve tonları rengi tercih eden anneler de vardır. Kahve tonlarına bağlayacağı şal modellerinin birçok çeşidi vardır ve renk olarak da açık kahverengine takılabilecek şallar arasında su yeşili rengi favori renklerdendir.  Anneler her ne kadar şık, hoş olmak isteseler de tabi genellikle önceliğin oğullarında olmasını isterler.

İlginizi Çekebilir
Yeşil Abiye Elbise Kombinleri 1

Pudra sünnet annesi kıyafetleri

Sünnet Annesi Kıyafetleri Kombin Önerileri

  • Abiye modellerde beyaz pantolonun üzerine işlenmiş bir tunik, ayağına stiletto, şalını ise üzerinde giydiğin tuniğe uygun veya ayakkabı ile kombinleyecek şekilde ayakkabı rengine uygun şal tercih edebilirsin. Çanta da ise ayakkabı-çanta-şal uyumunu yakalayabilirsin!
  • Dar ve dantel işlemeli azcık vücuda oturan bir abiye de eğer zayıf ve uzunsan üstünde harika duracaktır. Ayrıca üst bölgesi eğer vücuda fazla oturur ve rahatsızlık verirse şal ile kolayca kapatılabilir. Aynı zamanda eğer gece olacaksa sünnet düğünü, omuzlarına sade ve şık bir şal da alabilirsin.
  • Eğer ki dikkatleri ben üzerime çekmek istiyorum diyorsan yoğun taşlar ile süslenmiş abiye modelleri baya göz alıcı olacaktır. Ancak elbise yoğun taşlı olacak ise takılarda ve ayakkabılarda abartmamakta kesinlikle fayda vardır. Sünnet annesi kıyafetleri çok abartılı olursa rahatsızlık doğurabilir.
  • Sünnet annesi kıyafetleri direkt düz bir abiye olarak tercih edilebilir. Yani ne vücuduna yapışsın ne yoğun taş işlemeli göz alıcı olsun. Harika bir renk seçip harika şal ayakkabı da tercih edersen hem sadeliği hem şıklığı yakalamayı başarırsın.
  • Çanta tercihi kesinlikle küçük yapılmalı hatta biraz büyük şık cüzdan şeklinde çantalar bile ideal.
Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
Heyecanlı
0
Kararsızım
0
Mutlu
0
Saçma
0
Sevdim
0
Yorumları Göster (0)

Bir Yorum Yazın

Your email address will not be published.

Scroll To Top