Tesettürlü Hamile Elbiseleri Nasıl Seçilmeli?

Tesettürlü Hamile Elbiseleri Nasıl Seçilmeli? 1

Tesettürlü hamile elbiseleri hamileliğin rahatlığı açısından oldukça önemlidir. Hamileyken nasıl kıyafet seçilir sorusunun cevabını, eskilerin yaşam şekline baktığımız zaman öğrenebiliyoruz. Annelerimiz hatta büyük annelerimize hamilelik sürecinin sorulduğu zaman, karnını gerip gezmek onlara göre doğru değildi. Onlara göre kadının en güzel süsü ağır başlılığı ve ölçülü davranışlarıdır. Bundan dolayı kıyafetlerini de genelde karınlarını saklayacak şekilde seçerlerdi.

Tesettürlü Hamile Elbiseleri Yeşil
Tesettürlü Hamile Elbiseleri Yeşil

Herkesin bildiği üzere hamilelikte giyimin verdiği rahatlık veya rahatsızlık çok önemlidir. Tesettürlü hamile elbiseleri kalıplarının dar olup olmamasına muhtemelen önem vereceksin. Dar kıyafetler seni, özellikle dışarıya çıktığın zaman mutlu etmeyecek, rahatsız edecektir. Hem dini açıdan ve rahatlık açısından da dar giyim önerilmez. Kışın yine karın bölgesini gizleyebilen bol panço bol sweat, uzun kazaklar gibi bir sürü çeşit bulunabilmektedir. Kalın tesettürlü hamile elbiseleri kurtarıcıdır.
Zayıfsanız eğer tesettürlü hamile elbiseleri tam size göre olabilir. Zayıf değilseniz de zaten bol elbiseler tercih etmeniz, rahatınız açısından daha iyi olacaktır. En azından hamilelik sürecinde güzel görünme isteğin rahatının önüne geçmemeli. Hamileliğin kış aylarına denk geldiyse giyinmen, yaz aylarına göre daha kolay olacaktır.

Tesettürlü hamile elbiseleri
Tesettürlü hamile elbiseleri

Neden tesettürlü hamile elbiseleri tercih edilmeli?

Yaz aylarında tesettürlü hamileler için giyinmek gerçek anlamda çok zordur. Evlerinde ne kadar rahat olsalar da dışarıya çıktığın zaman güneşin o sıcaklığı, kendi ruh halin seni epey daraltacaktır. Yaza denk gelen bir hamileliğe sahip ve tesettürlüysen, bol ifil ifil kumaşlar alıp elbise diktirebilirsin. Mağazalarda genellikle istediğimiz rahatlıkta kumaşları bulamayabiliriz. Fakat kumaşçılar ne güne duruyor? Yaz için en uygun olan şey kendi istediğin, serin tutacak kumaşlar alıp, kendine elbise dikmen.
Bunların dışında mağazalarda bulunan bol uzun penyeler, bol gömlekleri tercih edebilirsin. Yok ben giyimime daha dikkat etmek istiyorum diyorsan eğer ince feraceler de sana göre olacaktır.  Feraceler genellikle siyah ve vücut hattına yapışmayacak şekilde tercih edildiği ve içine sadece atlet giyeceğin için oldukça rahat edeceksin. Feraceler genelde iç göstermeyen kumaşlardan yapılır fakat alırken yine de buna da dikkat etmen de fayda var. Bunlar dışında geri kalan her şey senin ve bebeğinin sağlığı.

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
Heyecanlı
0
Kararsızım
0
Mutlu
0
Saçma
0
Sevdim
0
Yorumları Göster (0)

Bir Yorum Yazın

Your email address will not be published.

Scroll To Top