Bunu Okuyorsunuz
Yüz Şekline Göre Eşarp Nasıl Bağlanır?

Yüz Şekline Göre Eşarp Nasıl Bağlanır?

Yüz Şekline Göre Eşarp Nasıl Bağlanır? 1
Galeriyi Görüntüle

Yüz şekline göre eşarp nasıl bağlanır birçok bayanın ortak sorusu.Tesettürlü kadınlar için birçok eşarp ve şal bağlama modelleri bulunmaktadır. Bu modellerin sayesinde güzel bir görüntü elde etmek mümkündür. Eşarp ve şal tercih edilirken tabi ki ilk önemli nokta kumaştır. Şalda özellikle her kumaş türü aynı modelde kullanılamaz. Eşarbın modelinin de kombin üzerinde yarattığı etki herkes için önemli. Kötü bir kombin, doğru seçilen bir eşarpla dikkat çekmeyebilir. Eşarbın oluşturduğu etki yalnızca modeli, kumaşı üzerinden ortaya çıkmaz. Aynı zamanda eşarbın, şalın bağlama tarzları ve yüze yakışmasından daha çok ortaya çıkar. Yüz şekline göre eşarp nasıl bağlanır sorusu da her kadının sorunu haline gelmiştir.

Yüz şekline göre eşarp nasıl bağlanır?
Yüz şekline göre eşarp nasıl bağlanır?

Peki Yüz Şekline Göre Eşarp Nasıl Bağlanır?

Kare Yüz Şekline Göre Eşarp Nasıl Bağlanır
Kare Yüz Şekline Göre Eşarp Nasıl Bağlanır

Kare Yüz Şekli İçin Eşarp Bağlama Biçimleri

Kare yüze sahip insanlarda alın, elmacık kemiğinin hizası ve çenenin hizası hemen hemen aynı orana sahiptir. Kare bir yüz şekline sahipseniz eğer şal ucunun göğüsün üzerindeki kısmının oval şekilde durmasını sağlamalısınız. Kare şeklinde yüzünüz varsa en güzel şekilde nasıl yapabilirim diye dert etmeyin. Köşeli çene yapısına sahip olan kadınlar sıkıca boynu saran veya arkada toplanabilen eşarp ve şalların yerine gevşek, yuvarlak tarzda sarılan, bonesi gözükmeyecek olan eşarp ve şalları tercih etmeliler. Yuvarlak şekilde yanaklardan aşağıya doğru boyuna kadar inen bağlama modellerinin sayesinde çene ve yüz oval şekil alacak böylelikle daha yumuşak bir yüz hattı elde edilecektir.

Oval Yüz Şekline Göre Eşarp Nasıl Bağlanır
Oval Yüz Şekline Göre Eşarp Nasıl Bağlanır

Oval Yüz Şekli İçin Eşarp Bağlama Biçimleri

Oval yüz şekline sahip kadınların özelliği; çenenin genişliğinden daha büyük olan alnın genişliğidir. Oval yüzlerde elmacık kemiklerinin hizasında çekilecek bir çizgi, yüzün enlemesine en geniş çizgisi olacaktır. Yüz şekli oval olan kadınlar hemen hemen her eşarp bağlama biçimini başarı ile taşıyabilirler. Bunlarla birlikte, yüz hatlarınıza uygun eşarp modelleri nasıl yapılır sorusuna gelirsek boyun bölgenizi çok sıkı bir şekilde sarmamaya dikkat edin. Oval yüz tipi zaten genellikle altın orana sahip olmayı mümkün kılacak olan yüz tipidir. Eşarbınızı veya şalınızı bağlarken sade bir görünüm kazanmak için uğraş vermelisiniz. Karışık olan modeller güzelliğinize gölge düşürebilir.

Yuvarlak Yüz Şekline Göre Eşarp Nasıl Bağlanır
Yuvarlak Yüz Şekline Göre Eşarp Nasıl Bağlanır

Yuvarlak Yüz Şekli İçin Eşarp Bağlama Biçimleri

Yuvarlak yüz şekline sahip olan kadınlarda elmacık kemiklerinin hizasındaki uzunluk ile burun hizasındaki uzunluk aynı olmaktadır. Yuvarlak hatlı olan yüzlerde, yüzün olduğundan daha fazla tombul görünmemesi için, eşarbınızın yüzünüzü çevreleyen kısmını çok geride bırakmayın. Başörtünüz ile yüzünüzün bağdaşmasında eşarp kadar önem taşıyan bone kullanımı da dikkat edilmesi gereken ayrıntılardan biridir. Yüzünüzün daha ince ve uzun gözükmesini istiyorsanız eğer, bonenizin, alnınızın en üst kısmını çevreleyecek bir şekilde durmasını sağlayın. Yuvarlak yüz hattı olan kadınların en büyük hatalarından biri yüzünüzü tanımadan ve buna göre yüz şekline göre eşarp nasıl bağlanır bilmeden eşarbı oldukça geriden bağlayarak bonenizin fazla görünmesine neden olmaktır.

Kalp Yüz Şekline Göre Eşarp Nasıl Bağlanır
Kalp Yüz Şekline Göre Eşarp Nasıl Bağlanır

Kalp Yüz Şekli İçin Eşarp Bağlama Biçimleri              

Alnın geniş, yanakların ve çenelerin dar olduğu bu yüz tipi, şal ve eşarp bağlamayı biraz zorlaştıran, yüz şekline göre eşarp nasıl bağlanır sorusu kapsamında olan bir yüz şekli de kalp yüz şeklidir. Kalp yüz hattına sahip olan insanların yüksek elmacık kemikleri ile dar çeneleri çok dikkat çekmektedir. Kalp yüz şeklinde dengeli görüntüyü sağlayabilmek için, eşarbın alnınızın üstündeki kısmını alnınıza yapıştırmamalısınız. Eşarbınızı boyun bölgenize sıkıca sararsanız eğer çeneniz daha ince görünüm elde edecektir. Bonenizi alnınızın çok gerisinden takmak da alnınızı sahip olduğunuzdan daha geniş gösterir. İki durumda simetrik olmayan bir görüntü meydana getirir.

Uzun Yüz Şekline Göre Eşarp Nasıl Bağlanır
Uzun Yüz Şekline Göre Eşarp Nasıl Bağlanır

Uzun Yüz Şekli İçin Eşarp Bağlama Biçimleri

İlginizi Çekebilir
Kolay Şal Bağlama Modelleri

Uzun yüz hattınız varsa boneleriniz gözükecek şekilde aşağıdan yani az daha alnınıza doğru bağlamanız daha hoş olacaktır. Yüzünüzü saran sıkı bağlanmış şal veya eşarbın yerine bol bağlama tarzını kullanabilirsiniz. Uzun yüz hattına göre yüz şekline göre eşarp nasıl bağlanır sorusunun cevaplarından ikisi böyle olabilir; bonenizi aşağıdan bağlayın ve eşarbınızın iğnesini biraz daha gevşek bırakacak şekilde tutturmaya özen gösterin. Tabi boyun kısmınızı sımsıkı sarmamayı unutmayın!

Ters Üçgen Yüz Şekline Göre Eşarp Nasıl Bağlanır
Ters Üçgen Yüz Şekline Göre Eşarp Nasıl Bağlanır

Ters Üçgen Yüz Şekli İçin Eşarp Bağlama Biçimleri

Ters üçgen bir yüz şekline sahipseniz eğer bonelerinizin gözükmesi güzel olacaktır. Fakat yüz şekline göre eşarp nasıl bağlanır sorusunun tersi olarak kesinlikle uzak durulması gereken konuysa eşarp veya şallarınızı alınlarınıza yapıştırarak bağlamaktır. Şalınızın ya da eşarbınızın üst kısmının yüzünüzden biraz daha önde aynı zamanda yukarıda olmasını sağlayarak çene kısmınızın sivri olan görünümünü arka plana atabilirsiniz.

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
Heyecanlı
0
Kararsızım
0
Mutlu
0
Saçma
0
Sevdim
0
Yorumları Göster (0)

Bir Yorum Yazın

Your email address will not be published.

Scroll To Top